Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi

Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi

14 Mart 2007

Çarşamba Toplantısı

"Access to Justice" Project
("Adalete Erişim" Projesi)
Irene Banias (Dr., Boğaziçi Üniversitesi)

Bugünkü toplantımıza Boğaziçi Üniversitesi’nden Sayın Dr. Irene Banias konuk oldu. Dr. Banias, Avrupa Komisyonu tarafından desteklenen “Adalete Erişim için Sürekli Mesleki Gelişim Projesi”ni anlattı ve gerçekleştirdikleri proje ile ilgili bilgi verdi ve soruları yanıtladı. Dr. Banias’ın Taciser Belge ile birlikte tasarladığı proje Erzurum, Antalya ve İzmir’de bölgesel seminerlerle gerçekleştirilmiş, bu bölgelerde görev yapan hakim, savcı, polis, jandarma, avukat ve STK üyelerini temsil eden 110 katılımcı, 2005 yılında, Erzurum’da, Antalya’da ve İzmir’de düzenlenen bölgesel seminerlerde Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’nin maddeleri ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nin kararları üzerine eğitim almışlardır.

29-30 Eylül 2005 tarihlerinde ise Ankara’da sivil toplum temsilcileri için Emniyet Genel Müdürlüğü'ne bağlı merkezlere bir ziyaret düzenlenmiş ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi’nde “Sivil Toplum ve İnsan Haklarının Denetimi” üzerine kolluk kuvvetleri ile Sivil Toplum temsilcilerini biraraya getiren bir çalıştay gerçekleştirilmiştir. Dr. Banias bu çalıştay sonucunda ortaya çıkan manzarayı bizlere çok aydınlatıcı bir şekilde aktardı.

    

Bu sayfa Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından en son 18.04.2016 03:49:44 tarihinde güncellenmiştir.

Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi