Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi

Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi

Genel Bilgiler

 

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi (MURCIR), 1994 yılında, dönemin Bölüm Başkanı Prof. Dr. Kemali Saybaşılı'nın öncülüğünde, Marmara Üniversitesi İngilizce Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü öğretim üyeleri tarafından kurulmuştur.

 

      


Prof. Dr. Saybaşılı'dan sonra, Merkez Müdürlüğü görevini sırasıyla Prof. Dr. Şule Kut, Doç. Dr. Esra Çayhan, Prof. Dr. Günay Göksu Özdoğan ve Prof. Dr. Sema Erder yürütmüşlerdir. Prof. Dr. Günay Göksü Özdoğan'ın 2007-2013 yılları arasında ikinci kez Merkez müdürlüğü yapmasının ardından Doç. Dr. Semra Cerit Mazlum 2013 yılında göreve getirilmiştir. Kasım 2017'den itibaren Merkez müdürlüğünü Doç. Dr. Çağdaş Üngör Sunar yürütmektedir.  

Marmara Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi (MURCIR) Uluslararası İlişkiler alanındaki son gelişmeler hakkında akademik ve entelektüel bir forum oluşturmayı ve araştırmalar yapmayı amaçlamaktadır.

Merkezin diğer amaçları ise, araştırma konularında ulusal ve uluslararası akademik kurumlar ve ağlarla işbirliği yapmak; konferanslar, sempozyumlar ve çalıştaylar düzenlemek; yayın faaliyetleri yürütmek ve bu faaliyetleri desteklemek; güncel konular hakkında tartışma platformları oluşturmak; ve Türkiye'deki kamu sektörüne ve özel sektöre projeler hazırlamak şeklinde sıralanabilir.

Bu sayfa Uluslararası İlişkiler Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından en son 20.02.2018 10:16:28 tarihinde güncellenmiştir.